Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Ukončili jsme sběr vršků z PET lahví

unnamed (58)Dva roky jsme pomáhali ve sběru vršků pro Karolínku, které tento sběr zčásti dofinancovává drahou léčbu a pomůcky, které jí mají pomoci začlenit se mezi zdravé děti.  Po celou tu dobu nám ve sběru pomáhaly děti z mateřských škol, pacienti nemocnic, zaměstnanci města Nový Jičín, senioři a další lidé, organizace, či firmy, kterým tímto moc děkujeme. Naposledy jsme nechali vršky  odvézt letos v srpnu do společnosti Neoma Recycling s.r.o. k jejich dalšímu zpracování. Sběr jsme tímto oficiálně ukončili. Došlo totiž ke změně pravidel při sběru a svozu vršků a my již nejsme schopni kapacitně v této aktivitě dále dlouhodobě pokračovat. Pokud ještě máte nějaké nasbírané vršky z láhví PET (ostatní vršky se již nevykupují), můžete je do konce září přinést k nám a my zajistíme jejich případný poslední odvoz.

Pro vaši představu se nasbírala bez pár kilo tuna vršků, které byly vykoupeny za 5520,-Kč. Je to pro zajímavost 72 pytlů, které byly odvezeny nákladním vozem celkem na 4 x.

Již hledáme další způsob, jak budeme dále pomáhat.

Pro případ, že by chtěl někdo podpořit Karolínku přímo finančně, je zřízen transparentní účet č. 2100461663/2010, na který je možno přispět.