Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Kontakty   arrow

Tísňová linka:

24-hours-phone-icon 156

Telefonické hovory uskutečněné na Operačním středisku Městské policie Nový Jičín mohou být v souladu s ustanovením § 24b zákona č.553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů, zaznamenávány.

Operační středisko:

phone-icon pevná linka +420 556768280

phone-icon mobil +420 603804705

email-icon (1) osmpnj @ novyjicin-town.cz


Ředitel: Bc. Daniel Rýdel

phone-icon pevná linka +420 556768281

phone-icon mobil +420 730581158

email-icon (1) drydel @ novyjicin-town.cz


Zástupce ředitele: Bc. Pavel Němec

phone-icon pevná linka +420 556768268

email-icon (1) pnemec @ novyjicin-town.cz


Tisková mluvčí – preventistka: Mgr. Ilona Majorošová

phone-icon pevná linka +420 556768200

email-icon (1) majorosova @ mpnj.cz


 

19 komentářů

 1. Martin Jašek napsal:

  Dobrý den,
  rád bych opět komentoval příspěvky na facebookových stránkách Městské policie Nový Jičín. Toto právo mi však bylo před několika měsíci odebráno (zřejmě vaší organizací). Jaký byl k tomuto kroku důvod?
  Děkuji

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, přístup jsme opět povolili, komentujte a diskutujte, ale prosím vše v mezích slušnosti.

 2. Andrea Branná napsal:

  Dobrý den, mohli byste mi napsat jaký je počet celkový městských strážníků? Děkuji

 3. F.Schreiber napsal:

  Zdravím.Bezohledné parkování na sídlištích.Je přestupek,parkuje-li vozidlo tak,že ignoruje značení na vozovce a pak zabírá místo jedno,dvě místa?Děkuji.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den pane Schreibre, k Vašemu dotazu jste po telefonické urgenci dostal mou odpověď a dnes od našeho strážníka na operační službě. Tímto beru dotaz jako zodpovězen. Pokud máte nějaké oznámení, obraťte se prosím na linku 556768280 nebo 156. Popřípadě Policii ČR 158.

 4. Beruna napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na nebezpečný výjezd z ulice Svatopluka Čecha na Surovovovu.
  Auta jedoucí po ulici Svatopluka Čecha a odbočující vlevo na Surovovovu dávají na stopce přednost. Bohužel je zde téměř nulový výhled vpravo kvůli vysazeným keřům. Řidiči musejí najíždět až do křižovatky aby viděli, jestli mají zprava volno. Zastavení vodorovném značení není možné. Také hrozí kolize takto najetého vozidla s autobusem, nebo kamionem a pod., která odbočují shora ze Surovovovy vlevo na Svatopluka Čecha. Tato velká vozidla pak mají problém se stočit a vyhnout.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, váš podnět byl předán rajonovému strážníkovi, který na nebezpečí při rozhledu v křižovatce upozorní správce komunikace.

 5. Miloslav Jurák napsal:

  Dobrý den,
  prosím o sdělení, jak je řízen pohyb osob na „workoutovém“ hřišti pod gymnáziem v Novém Jičíně, mám na mysli jeho chodníky. Mají zde přednost pohybu chodci, cyklisté či osoby pohybující se na kolečkových bruslích?
  Děkuji za odpověď.

  • Jiří Klein napsal:

   Dobrý den p. Juráku,
   na chodnících má vždy přednost chodec před bruslařem nebo cyklistou či jezdcem na koloběžce, který může v určitých případech po chodníku jezdit.
   Bruslař i cyklista i koloběžkář musí jet tak, aby neohrozil chodce. Výjimkou by byla uzavřená sportovní dráha pro bruslaře a cyklisty, tam by chodci vůbec nesměli.
   Taková dráha by musela být označena.
   S pozdravem J. Klein

 6. Jakub napsal:

  Hezká holka dostane napomenuti,muz dostane za stejný přestupek ihned pokutu za 500. Parkování na invalidech pri výběru z bankomatu,kde omylem zastavim na invalidech,musim podotknout,ze jsem udělal chybu,.Neřeknu,kdyby to bylo někde jinde,ale zrovna před výběrem u ČS….500 mi přijde moc,byl to prvni prestupek a bez varování….

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, musím Vás opravit, od 1.7.2017 není možno dát za dopravní přestupek napomenutí. Strážníci vždy při řešení daného přestupku přihlížejí k mnoha okolnostem např. nebezpečnosti, způsobu spáchání a na základě jejich vyhodnocení určí výši pokuty. V dopravě lze udělit na místě pokutu do výše 2 000,-Kč.

   • Pepa Jaroš napsal:

    Pokuty se ukládají,nikoli idělují.Pokuta není odměna nebo titul 🙂
    Jinak nic ve zlém

 7. Jakub napsal:

  Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat,jak to funguje pri pokutach pri parkovani,proc si Police vybírá jen některé prestupky a zda když udělají přestupek,špatně zastaví,zaparkuji,jestliže dostanou pokutu také.dekuji jakub

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, možná to tak vypadá, ale strážníci vždy musí dokončit rozpracovaný přestupek a teprve potom se mohou věnovat dalšímu, proto možná máte pocit, že neřeší všechny události.

 8. Musálek Petr napsal:

  Dobrý den, rád bych reagoval na článek ohledně dohledu policistů na přechodech pro chodce. Jako rodič jsem samozřejmě rád, že jsou u vytipovaných přechodů policisté, ale nejsem přesvědčen, že jsou přechody o mnoho bezpečnější. Denně jezdím z Nového Jičína do Ostravy a na přechodech je obrázek stále stejný. V Novém Jičíně stojí policisté dva, tři metry od přechodu a sledují jak nejen děti vchází do vozovky. Nevím, jaké mají policisté instrukce, ale bezpečný prvek v jejich počínání moc nevidím. Při příjezdu do Ostravy Poruby jsou u přechodů také policisté, ale jsou aktivní. S každým chodcem vstupují do vozovky, zastavují vozidla, jde je vidět jako první. To mi v Novém Jičíně hodně chybí a nerozumím tomu. Pokud je již policista u přechodu, proč jen pasivně přihlíží? Děkuji za odpověď, s pozdravem Petr Musálek.

  • Strážníci městské policie Nový Jičín vykonávají před začátkem vyučování dohled u vytipovaných přechodů pro chodce v blízkosti základních škol v průběhu celého školního roku. V některých případech samozřejmě malým a nerozhodným dětem strážníci usnadní přejít silnici tím, že vstoupí na přechod a umožní jim bezpečně přejít po přechodu pro chodce. Jejich přítomnost u přechodu je především preventivní a už to, že zde jsou z dálky vidět, má upozornit projíždějící řidiče na nutnost dbát zvýšené opatrnosti a předpokládat zvýšený pohyb dětí na přechodu v blízkosti škol. Na převádění dětí přes přechody strážníkem máme stejný názor jako koordinátor BESIP pro náš kraj, že děti by se hlavně měly učit samostatnosti, protože v době, kdy u přechodu není strážník musí dětem stačit vlastní posouzení situace.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, možná to tak vypadá, ale strážníci vždy musí dokončit rozpracovaný přestupek a teprve potom se mohou věnovat dalšímu, proto možná máte pocit, že neřeší všechny události.

 9. Eva Halamová napsal:

  Dobrý den,
  v minulosti jste pořádali kurz sebeobrany pro ženy. Měla bych zájem se nějakého kurzu zúčastnit. Máte v plánu něco pořádat?
  Pěkný den, Eva H.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *