Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Kontakty   arrow

Tísňová linka:

24-hours-phone-icon 156

Telefonické hovory uskutečněné na Operačním středisku Městské policie Nový Jičín mohou být v souladu s ustanovením § 24b zákona č.553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů, zaznamenávány.

Operační středisko:

phone-icon pevná linka +420 556768280

phone-icon mobil +420 603804705

email-icon (1) mpolicie @ novyjicin-town.cz


Ředitel:IMG_5789-male Mgr. Jiří Klein

phone-icon pevná linka +420 556768281

phone-icon mobil +420 603307107

email-icon (1) jklein @ novyjicin-town.cz


Zástupce ředitele: Pavel Němec

phone-icon pevná linka +420 556768360

email-icon (1) pnemec @ novyjicin-town.cz


Tisková mluvčí – preventistka: Mgr. Ilona Majorošová

phone-icon pevná linka +420 556768200

email-icon (1) majorosova @ mpnj.cz


 

11 komentářů

 1. Miloslav Jurák napsal:

  Dobrý den,
  prosím o sdělení, jak je řízen pohyb osob na „workoutovém“ hřišti pod gymnáziem v Novém Jičíně, mám na mysli jeho chodníky. Mají zde přednost pohybu chodci, cyklisté či osoby pohybující se na kolečkových bruslích?
  Děkuji za odpověď.

  • Jiří Klein napsal:

   Dobrý den p. Juráku,
   na chodnících má vždy přednost chodec před bruslařem nebo cyklistou či jezdcem na koloběžce, který může v určitých případech po chodníku jezdit.
   Bruslař i cyklista i koloběžkář musí jet tak, aby neohrozil chodce. Výjimkou by byla uzavřená sportovní dráha pro bruslaře a cyklisty, tam by chodci vůbec nesměli.
   Taková dráha by musela být označena.
   S pozdravem J. Klein

 2. Jakub napsal:

  Hezká holka dostane napomenuti,muz dostane za stejný přestupek ihned pokutu za 500. Parkování na invalidech pri výběru z bankomatu,kde omylem zastavim na invalidech,musim podotknout,ze jsem udělal chybu,.Neřeknu,kdyby to bylo někde jinde,ale zrovna před výběrem u ČS….500 mi přijde moc,byl to prvni prestupek a bez varování….

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, musím Vás opravit, od 1.7.2017 není možno dát za dopravní přestupek napomenutí. Strážníci vždy při řešení daného přestupku přihlížejí k mnoha okolnostem např. nebezpečnosti, způsobu spáchání a na základě jejich vyhodnocení určí výši pokuty. V dopravě lze udělit na místě pokutu do výše 2 000,-Kč.

 3. Jakub napsal:

  Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat,jak to funguje pri pokutach pri parkovani,proc si Police vybírá jen některé prestupky a zda když udělají přestupek,špatně zastaví,zaparkuji,jestliže dostanou pokutu také.dekuji jakub

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, možná to tak vypadá, ale strážníci vždy musí dokončit rozpracovaný přestupek a teprve potom se mohou věnovat dalšímu, proto možná máte pocit, že neřeší všechny události.

 4. Musálek Petr napsal:

  Dobrý den, rád bych reagoval na článek ohledně dohledu policistů na přechodech pro chodce. Jako rodič jsem samozřejmě rád, že jsou u vytipovaných přechodů policisté, ale nejsem přesvědčen, že jsou přechody o mnoho bezpečnější. Denně jezdím z Nového Jičína do Ostravy a na přechodech je obrázek stále stejný. V Novém Jičíně stojí policisté dva, tři metry od přechodu a sledují jak nejen děti vchází do vozovky. Nevím, jaké mají policisté instrukce, ale bezpečný prvek v jejich počínání moc nevidím. Při příjezdu do Ostravy Poruby jsou u přechodů také policisté, ale jsou aktivní. S každým chodcem vstupují do vozovky, zastavují vozidla, jde je vidět jako první. To mi v Novém Jičíně hodně chybí a nerozumím tomu. Pokud je již policista u přechodu, proč jen pasivně přihlíží? Děkuji za odpověď, s pozdravem Petr Musálek.

  • Strážníci městské policie Nový Jičín vykonávají před začátkem vyučování dohled u vytipovaných přechodů pro chodce v blízkosti základních škol v průběhu celého školního roku. V některých případech samozřejmě malým a nerozhodným dětem strážníci usnadní přejít silnici tím, že vstoupí na přechod a umožní jim bezpečně přejít po přechodu pro chodce. Jejich přítomnost u přechodu je především preventivní a už to, že zde jsou z dálky vidět, má upozornit projíždějící řidiče na nutnost dbát zvýšené opatrnosti a předpokládat zvýšený pohyb dětí na přechodu v blízkosti škol. Na převádění dětí přes přechody strážníkem máme stejný názor jako koordinátor BESIP pro náš kraj, že děti by se hlavně měly učit samostatnosti, protože v době, kdy u přechodu není strážník musí dětem stačit vlastní posouzení situace.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, možná to tak vypadá, ale strážníci vždy musí dokončit rozpracovaný přestupek a teprve potom se mohou věnovat dalšímu, proto možná máte pocit, že neřeší všechny události.

 5. Eva Halamová napsal:

  Dobrý den,
  v minulosti jste pořádali kurz sebeobrany pro ženy. Měla bych zájem se nějakého kurzu zúčastnit. Máte v plánu něco pořádat?
  Pěkný den, Eva H.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *