Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Kontakty   arrow

Tísňová linka:

24-hours-phone-icon 156

Telefonické hovory uskutečněné na Operačním středisku Městské policie Nový Jičín mohou být v souladu s ustanovením § 24b zákona č.553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů, zaznamenávány.

Operační středisko:

phone-icon pevná linka +420 556768280

phone-icon mobil +420 603804705

email-icon (1) sluzba @ novyjicin.cz


Ředitel: Bc. Daniel Rýdel

phone-icon pevná linka +420 556768281

phone-icon mobil +420 730581158

email-icon (1) daniel.rydel @ novyjicin.cz


Zástupce ředitele: Bc. Pavel Němec

phone-icon pevná linka +420 556768268

email-icon (1) pavel.nemec @ novyjicin.cz


Tisková mluvčí – preventistka: Mgr. Ilona Majorošová

phone-icon pevná linka +420 556768200

email-icon (1) ilona.majorosova @ novyjicin.cz


 

30 komentářů

 1. Milan Střecha napsal:

  DŮLEŽITÉ!!!!!!!

  Koncem léta se konala HORKÁ KAŠE na Skalkách.

  Všichni ti, co se tam pomlátili venku nebo dostali od někoho ránu, či měli nějaké zranění a vyhledali mou předlékařskou pomoc na místě jsou v pořádku doufám???

  Po skončení akce jsem netušil, že se to tak zvrhne a nebyl jsem si jistý koho dříve ošetřovat a předávat do rukou přijíždějícím lékařům, záchranářů, MP a PČR.

  Chci poděkovat především jednomu dobrovolnému hasiči, co tam u mě stál celou dobu do příjezdu PČR aby nenapadl ještě někdo mě, když jsem celou dobu klečel v davu mlátících se lidí a ošetřoval zraněného který vůbec nevnímal svět a ostatní na mě křičíte že je v pohodě, že si dá pivko atd, ale ono to opravdu takhle nefunguje. Pamatujte si, že tento klučina měl ošklivě poraněnou hlavu a byl nějakou dobu v bezvědomí.

  Byl bych rád za hasičovo jméno a jeho telefonní číslo ať se s ním mohu zkontaktovat a poděkovat mu osobně!!!

  Děkuji všem, co mi s tím pomůžou.

  V poslední řadě chci velice děkovat PČR, PM a záchranné službě, která na místo dorazila okamžitě!!! Vážím si Vás všech. Byla to pro mě veliká zkušenost a veliká dávka sebeovládání.

  S Pozdravem a klidným večerem všem

  Milan Střecha – zdravotník

 2. Vladimír Koláček napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč není upravena křižovatka ulic U Jičínky a Máchova? Od kruhového objezdu je informační tabule, že ul. Máchova je uzavřena, objízdná trasa je po ul. U Jičínky. Po pár metrech je značka která vyznačuje ul. Máchovu jako hlavní ulici a ul. U Jičínky jako vedlejší. Od mateřské školky je taky značka, že ul. Máchova je hlavní ulice.
  Ptám se proto, že každý den jezdím pro dceru do školky na ulici Máchova a auta která jedou po ulici U Jičínky nedávají přednost, vynucují si přednost troubením, nadávkami a i cyklista mi už nadával, že jedu po hlavní silnici přitom jsem dodržoval pravidla. Každý den je to o dopravní nehodu.
  Prosím o vyjádření.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den,
   pokud není změněno nebo překryto stávající dopravní značení, je stále platné a je nutné jej dodržovat. Budeme zde provádět kontroly prostřednictvím rajonového strážníka a hlídky v terénu.

 3. Vrajova napsal:

  Dobry den,

  prosim bylo by mozne instalovat zrcadlo do zatacky u vjezdu z ulice Revolucni k materske skolce MS Montessori na Revolucni 52? Jsou tam v ostre zatacce tuje, pres ktere neni vubec videt, jestli shora ci sdola jede auto. Zrovna dnes se tam dve auta srazila…

  Jde o toto misto:
  https://www.google.com/maps/place/Revolu%C4%8Dn%C3%AD+875%2F52,+741+01+Nov%C3%BD+Ji%C4%8D%C3%ADn/@49.5879583,18.0185934,19z/data=!4m5!3m4!1s0x471393570642ba41:0xc86c55a912df245e!8m2!3d49.5879583!4d18.0191406

  Dekuji,
  M.Vrajova

  • Paní Vrajová,
   můžeme dát podnět na dopravní komisi, ale slíbit, že tam zrcadlo bude, to nemůžeme. Je to nákladná záležitost a záleží na mnoha subjektech, aby zrcadlo bylo povoleno umístit.Komunikace na kterou je vyjížděno nepatří městu, ale kraji.

 4. Božena Hatlapatková napsal:

  Dobrý den,
  jak je to s odstraňováním vraků aut odstavených na kraji silnice. Na ulici Na Vyhlídce 517 stojí a chátrá menší dodávkové bílé auto, které dost stíní ve výhledu při výjezdu na silnici. Auto je tam bez pohybu už téměř dva roky, celé rezivé, určitě nepojízdné…
  S pozdravem
  Hatlapatková

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, ulice Na Vyhlídce je Šenov u Nového Jičína, zde není náš katastr a nemůžeme zde nijak pomoci. Obraťte se na obec Šenov u NJ.

 5. Jiří Pavlík napsal:

  Dobrý den, rád bych reagoval na informaci zveřejněnou v Novojičínském zpravodaji ohledně nového radaru na měření rychlosti. Mluví se o vytipovaných lokalitách, ale nejsou bohužel konkrétně uvedeny. Jde mi zejména o ulici K nemocnici v blízkosti přechodu pro chodce u „Slunce“, problém s nedodržením rychlosti a hlavně bezpečné přecházení po přechodu je celodenní, nejen, když děti chodí do školy. Pravidelné měření a postihy by určitě mohly situaci zlepšit. Možná by stálo za úvahu i trvalé nainstalování kamery…JP

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, přechod pro chodce u Slunce nebyl navrhnut jako vhodné místo pro měření rychlosti. Místa se však mohou dle aktuální potřeby měnit, je to ovšem dlouhý proces.

 6. Adam Meixner napsal:

  Dobrý večer, Chtěl bych se zeptat,jak je to s ranním hlídáním přechodů u škol.
  Pravidelně jste hlídali přechod pro chodce u pekárny staré slunko na ulici K Nemocnici, ale poslední dobou tam nikdo není.Nemůžu pochopit, že od doby kdy je na této ulici zvýšený provoz vozidel a zákaz zastavení z důvodu obchvatu je ráno přechod bez strážníka.Ale všiml jsem si že na pokutování vozidel na této ulici je zvýšený.Myslim si že když je provoz vozidel na této ulici tak by tento přechod měl být obzvláště hlídán.Doufám že se nečeká až se stane neštěstí.V tomto týdnu mě tam i s dětmi malém 2x srazilo auto,ale díky mým schopnostem se to nestalo.A to tam děti chodí i sami.Děkuji

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, podle počtu strážníku dochází každý školní den k pokrytí rizikových přechodů. Dnes ráno, na tomto přechodu například strážník byl přítomen. Pokud budete mít zájem, můžete se přihlásit jako Strážce přechodu, více informací najdete v nedávném příspěvku na naši Facebookové stránce.

 7. Martin Jašek napsal:

  Dobrý den,
  rád bych opět komentoval příspěvky na facebookových stránkách Městské policie Nový Jičín. Toto právo mi však bylo před několika měsíci odebráno (zřejmě vaší organizací). Jaký byl k tomuto kroku důvod?
  Děkuji

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, přístup jsme opět povolili, komentujte a diskutujte, ale prosím vše v mezích slušnosti.

 8. Andrea Branná napsal:

  Dobrý den, mohli byste mi napsat jaký je počet celkový městských strážníků? Děkuji

 9. F.Schreiber napsal:

  Zdravím.Bezohledné parkování na sídlištích.Je přestupek,parkuje-li vozidlo tak,že ignoruje značení na vozovce a pak zabírá místo jedno,dvě místa?Děkuji.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den pane Schreibre, k Vašemu dotazu jste po telefonické urgenci dostal mou odpověď a dnes od našeho strážníka na operační službě. Tímto beru dotaz jako zodpovězen. Pokud máte nějaké oznámení, obraťte se prosím na linku 556768280 nebo 156. Popřípadě Policii ČR 158.

 10. Beruna napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na nebezpečný výjezd z ulice Svatopluka Čecha na Surovovovu.
  Auta jedoucí po ulici Svatopluka Čecha a odbočující vlevo na Surovovovu dávají na stopce přednost. Bohužel je zde téměř nulový výhled vpravo kvůli vysazeným keřům. Řidiči musejí najíždět až do křižovatky aby viděli, jestli mají zprava volno. Zastavení vodorovném značení není možné. Také hrozí kolize takto najetého vozidla s autobusem, nebo kamionem a pod., která odbočují shora ze Surovovovy vlevo na Svatopluka Čecha. Tato velká vozidla pak mají problém se stočit a vyhnout.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, váš podnět byl předán rajonovému strážníkovi, který na nebezpečí při rozhledu v křižovatce upozorní správce komunikace.

 11. Miloslav Jurák napsal:

  Dobrý den,
  prosím o sdělení, jak je řízen pohyb osob na „workoutovém“ hřišti pod gymnáziem v Novém Jičíně, mám na mysli jeho chodníky. Mají zde přednost pohybu chodci, cyklisté či osoby pohybující se na kolečkových bruslích?
  Děkuji za odpověď.

  • Jiří Klein napsal:

   Dobrý den p. Juráku,
   na chodnících má vždy přednost chodec před bruslařem nebo cyklistou či jezdcem na koloběžce, který může v určitých případech po chodníku jezdit.
   Bruslař i cyklista i koloběžkář musí jet tak, aby neohrozil chodce. Výjimkou by byla uzavřená sportovní dráha pro bruslaře a cyklisty, tam by chodci vůbec nesměli.
   Taková dráha by musela být označena.
   S pozdravem J. Klein

 12. Jakub napsal:

  Hezká holka dostane napomenuti,muz dostane za stejný přestupek ihned pokutu za 500. Parkování na invalidech pri výběru z bankomatu,kde omylem zastavim na invalidech,musim podotknout,ze jsem udělal chybu,.Neřeknu,kdyby to bylo někde jinde,ale zrovna před výběrem u ČS….500 mi přijde moc,byl to prvni prestupek a bez varování….

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, musím Vás opravit, od 1.7.2017 není možno dát za dopravní přestupek napomenutí. Strážníci vždy při řešení daného přestupku přihlížejí k mnoha okolnostem např. nebezpečnosti, způsobu spáchání a na základě jejich vyhodnocení určí výši pokuty. V dopravě lze udělit na místě pokutu do výše 2 000,-Kč.

   • Pepa Jaroš napsal:

    Pokuty se ukládají,nikoli idělují.Pokuta není odměna nebo titul 🙂
    Jinak nic ve zlém

 13. Jakub napsal:

  Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat,jak to funguje pri pokutach pri parkovani,proc si Police vybírá jen některé prestupky a zda když udělají přestupek,špatně zastaví,zaparkuji,jestliže dostanou pokutu také.dekuji jakub

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, možná to tak vypadá, ale strážníci vždy musí dokončit rozpracovaný přestupek a teprve potom se mohou věnovat dalšímu, proto možná máte pocit, že neřeší všechny události.

 14. Musálek Petr napsal:

  Dobrý den, rád bych reagoval na článek ohledně dohledu policistů na přechodech pro chodce. Jako rodič jsem samozřejmě rád, že jsou u vytipovaných přechodů policisté, ale nejsem přesvědčen, že jsou přechody o mnoho bezpečnější. Denně jezdím z Nového Jičína do Ostravy a na přechodech je obrázek stále stejný. V Novém Jičíně stojí policisté dva, tři metry od přechodu a sledují jak nejen děti vchází do vozovky. Nevím, jaké mají policisté instrukce, ale bezpečný prvek v jejich počínání moc nevidím. Při příjezdu do Ostravy Poruby jsou u přechodů také policisté, ale jsou aktivní. S každým chodcem vstupují do vozovky, zastavují vozidla, jde je vidět jako první. To mi v Novém Jičíně hodně chybí a nerozumím tomu. Pokud je již policista u přechodu, proč jen pasivně přihlíží? Děkuji za odpověď, s pozdravem Petr Musálek.

  • Strážníci městské policie Nový Jičín vykonávají před začátkem vyučování dohled u vytipovaných přechodů pro chodce v blízkosti základních škol v průběhu celého školního roku. V některých případech samozřejmě malým a nerozhodným dětem strážníci usnadní přejít silnici tím, že vstoupí na přechod a umožní jim bezpečně přejít po přechodu pro chodce. Jejich přítomnost u přechodu je především preventivní a už to, že zde jsou z dálky vidět, má upozornit projíždějící řidiče na nutnost dbát zvýšené opatrnosti a předpokládat zvýšený pohyb dětí na přechodu v blízkosti škol. Na převádění dětí přes přechody strážníkem máme stejný názor jako koordinátor BESIP pro náš kraj, že děti by se hlavně měly učit samostatnosti, protože v době, kdy u přechodu není strážník musí dětem stačit vlastní posouzení situace.

  • Ilona Majorošová napsal:

   Dobrý den, možná to tak vypadá, ale strážníci vždy musí dokončit rozpracovaný přestupek a teprve potom se mohou věnovat dalšímu, proto možná máte pocit, že neřeší všechny události.

 15. Eva Halamová napsal:

  Dobrý den,
  v minulosti jste pořádali kurz sebeobrany pro ženy. Měla bych zájem se nějakého kurzu zúčastnit. Máte v plánu něco pořádat?
  Pěkný den, Eva H.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *