Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Straník   arrow

Obec Straník je městskou částí Nového Jičína a leží jižním směrem od města. Obec se rozkládá v údolí tvořeném potokem Straník. Severním a západním směrem od obce se rozprostírá rozlehlý les. Severozápadním směrem se nad obcí zvedá kopec Strážnice, západním směrem Petřkovická hůrka ( 608 m.n.m.) a jihovýchodním směrem Zadní kopec ( 416 m.n.m.). Za místní část Straník je odpovědná směna D3.

phone-icon +420 556 768 280
						
24-hours-phone-icon 156

email-icon (1) sluzba@novyjicin.cz

 

4 komentáře

 1. Ing.Mian Grestenberger napsal:

  Dobrý den,

  stav silnice spojující Straník-Kojetín je v současné době v úseku cca 100 m nesjízdný, vozovka totálně rozbitá, výtluky jsou poměrně nebezpečné, v určité části chybí zpevněná vozovka zcela. Po současných deští došlo k dalšímu podemletí vozovky. Silnice je nejen spojení dvou místních částí, ale spojením s městem pro občany Straníku. Je využívána řidiči vozidel ke zkrácení jízdy mezi Valašským Meziříčím, Novým Jičínem a silnicí na Hranice na Moravě v době překážek na silnici II.třídy Nový Jičín-Valašské Meziříčí. V minulosti zde byl i smrtelný úraz cyklisty po střetu s nákladním autem. Jezdí zde i těžké nákladní auta, dokonce i s přívěsem či návěsem. Majitelem komunikace je město Nový Jičín, které neprovádí řádnou základní údržbu. Asi úřednící radnice vůbec neznají stav majetku města.
  Zajímalo by mne jak se k tomu, tj. k bezpečnosti silničního provozu a k bezpečnosti občanů města na tomto úseku staví Městská policie Nový Jičín ?

 2. Ilona Majorošová napsal:

  Pane Polášku,
  Váš podnět jsem předala směně, která má ve Straníku rajon, v nejbližších dnech se budou parkováním v této části obce zabývat, je možné, že Vás kontaktují.

 3. Milan Polášek napsal:

  Dobrý den,
  rád bych Vás požádal o vyřešení dlouhodobého problému, který se táhne již téměř jeden rok. Bydlím ve Straníku č.p.15 – zhruba naproti Azylovému domu. Bezprostředně pod Azylovým domem bydlí soused, a ten pracuje jako řidič větší dodávky. Během týdne je na cestách, ale když se vrátí a mám volné dny, tak parkuje u svého domu pod Azylovým domem, kdy zbývající část šířky vozovky je 5 metrů celkem. Máte pěkný článek v právním minimu – ulice o pravidlech zastavení a stání, takže nemusím popisovat co daný soused porušuje.
  Již v loňském roce ve stejném období jsem několikrát volal Vás – Městskou policii, a situace se zlepšila a soused u svého domu neparkoval. Toto mu ale vydrželo pouze cca 1/2 roku a poté začal znova parkovat u domu.
  Kromě porušení pravidel silničního provozu – při stání musí zůstat alespoň jeden volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy, tak je jeho stání nebezpečné pro mistní obyvatele a matky v nouzi ubytované v Azylovém domě. V letních měsících projíždí v dané oblasti JZD Starojicko a místní zemědělci s traktory, daný úsek není moc přehledný a těžko si představuji situaci, kdyby mělo dojít k nehodě jen k vůli tomu, že někdo kdo je profesionální řidič porušuje pravidla silničního provozu.
  Věřím, že Městská policie vyřeší tento případ a nebude jen bez povšimnutí projíždět okolo. V městě Nový Jičín provádáte svoji činnost bezvadně, sám jsem byl pokutován za nesprávné parkování a respektuji Vás a ctím pravidla, ale doufám, že providla platí pro všechny občany bez vyjímky.
  Pokud si stěžuji na nesprávném místě, prosím o informaci kde mám tuto situaci řešit.

  Děkuji a s pozdravem
  Milan Polášek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *