Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

IMG_060128. a 29. května se v Odrách uskutečnilo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Organizaci krajského kola zabezpečuje krajský úřad ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP. Mezi rozhodčími byli i dva strážníci z Nového Jičína.

Jedná se o každoročně vyhlašovanou soutěž pro začínající cyklisty, jenž je určena desetiletým až patnáctiletým žákům základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, a to ve dvou kategoriích – první kategorie ve věku od deseti do dvanácti let a druhá kategorie ve věku od třinácti do patnácti let dosažených v příslušném kalendářním roce konání soutěže.

Z jednotlivých okresních kol se do krajského kola probojovaly týmy, které soutěžily o účast na celorepublikovém finále, v první kategorii zvítězila škola: ZŠ Podhořská Odry. V rámci druhé kategorie zvítězili žáci ZŠ Smetanův okruh 4, Krnov.

Všichni soutěžící smíšených čtyřčlenných družstev – dva chlapci a dvě dívky povinně absolvovali všech 5 disciplín, kterými byla pravidla provozu na pozemních komunikacích (test) – teoretická část, pravidla provozu na pozemních komunikacích (jízda po Dětském dopravním hřišti) – praktická část, jízda zručnosti na kole, zásady poskytování první pomoci a práce s mapou.

Vítězové jednotlivých kategorií postoupili dále do celostátního finále. Vítězné družstvo celostátního finále v I. věkové kategorii bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále této soutěže, které se uskuteční v záři 2015 ve Vídni.

Cílem celého programu je přispívat ke zvýšení dopravně výchovného působení ve školách, správnému a bezpečnému chování dětí v silničním provozu a ke snižování dopravní nehodovosti. Děti si ověří znalosti a dovednosti v uplatňování pravidel silničního provozu pro cyklisty, v technice jízdy na kole a v dalších dovednostech nezbytných k bezpečné jízdě na kole.