Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Rajón č.4   arrow

rajon_4

 

Martin David

default_large

phone-icon +420 556 768 280
								
24-hours-phone-icon 156

email-icon (1) martin.david@novyjicin.cz

Rajón je ohraničen ulicemi:

Jeremenkova, sídlištní zástavbou Vančurova, Dlouhá,

Loučka, až po ulici Pod Žlabcem.


 

Vzhledem k charakteristice rajónu, který tvoří podstatná část sídlištní zástavby, odvíjí se od tohoto způsob řešení a priority řešených problémů.

a) Doprava – vzhledem ke složité situaci v problematice parkování řešíme tyto události především na základě podnětů občanů a organizací.  V současné době se řeší parkování na ulici Na Lani za domem č. 270 , v místech vyústění nově zbudovaného chodníku na této ulici. V těchto místech není zaparkovanými vozidly dodržována průjezdnost a situace pro chodce přecházející v tomto místě je nepřehledná.

b) Vraky – provádíme průběžně mapování autovraků zanechaných především na parkovištích, kdy naší prioritou je, aby tato místa byla k dispozici občanům provozujícím svá vozidla a neměla by být odstavným  parkovištěm pro vraky.

c) Skládky – provádíme průběžné mapování skládek a odpadů, prioritně v sídlištní zástavbě Dlouhá, Loučka například odkládáním odpadů mimo určené popelnice  a kontejnery. Ve spolupráci s technickými službami pak usilujeme o odstranění skládek.

c) Veřejný pořádek – vzhledem k husté zástavbě často dochází k rušení nočního klidu a to jednak nevhodným chování na veřejných prostranstvích a, ale také v bytech. Vítáme zde spolupráci veřejnosti formou oznámení a v případě domů také zpřístupnění společných prostor.

d) V současné době, na základě podnětů občanů provádíme kontroly majitelů psů, namátkově v celém rajónu, nyní , vzhledem k množícím se stížnostem se více zaměříme na ulici Na Lani a okolí.

 

4 komentáře

 1. Ilona Majorošová napsal:

  Dobrý den, samozřejmě problematika vraků je dlouhodobá záležitost, nelze je odstranit ze dne na den. Rajonový strážník eviduje všechny vozidla vykazující známky vraku ve svém svěřeném rajonu(nejedná se pouze o Loučku), ale mnohdy je velmi obtížné zkontaktovat se s majitelem nebo provozovatelem dlouhodobě odtaveného vozidla, aby jej odstranil. To, že vozidlo je někde dlouhodobě zaparkováno bez pohybu, nemusí znamenat, že jde o vrak. V případě neodstranění vraku vozidla majitelem, rozhoduje o jeho odstranění(odtahu) vlastník komunikace. Rajonový strážník, který má na starosti Loučku, zde provádí průběžně kontrolu a plní zde i mnohé jiné úkoly. V případě potřeby si s ním můžete domluvit osobní schůzku přes operační službu městské policie Nový Jičín na tel.556 768 280.

 2. Roman Lubij napsal:

  Dobrý den,rád bych pochopil Váš systém „průběžného mapování autovraků na parkovištích“,naproti velkoskladu JPS stojí od září Fiat Punto bez STK,za ním Berlingo bez STK,na konci parkoviště za domem Na lani 223 Megane bez STK.Toto je jen můj postřeh z mého nejbližšího okolí a to určitě v Loučce není vše,proto se ptám(a nejen já,všimlo si toho více lidí)kam znizel ten pochůzkář kterého bylo často vidět a se kterým se dalo hodně věcí vyřešit?
  Zdraví Lubij.R

  • Veronika K. napsal:

   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně parkování za bytovými domy na ulici Na Lani 222 – 228.Parkoviště je u pole za bytovými domy.Stoji zde firemní dodávky a zabírají i dvě parkovací místa.A jsou zde rodiny o třech členech které vlastní tři auta a parkují zde za domy.My jako čtyřčlenná rodina s jedním autem pak nemáme kde parkovat.Je zde více rodin, které vlastní více aut a parkují je zde.Dá se to nějak řešit?

   • Ilona Majorošová napsal:

    Dobrý den,
    pokud se jedná o veřejné parkoviště, může zde parkovat každý, nedá se rozlišovat, zda je vozidlo firemní nebo soukromé. Parkování přes dvě místa postihovat nelze ,předpokládá se, že jedno vozidlo parkuje přes jedno místo, ale né vždy takto řidiči parkují, někdy je vozidlo větší a na vyznačené místo nevleze. Váše oznámení předám rajonovému strážníkovi, který zde bude provádět namátkové kontroly na parkování vozidel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *