Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Příběhy se šťastným koncem

V neděli 29.1. 2023 ráno hlídka městské policie prověřovala oznámení před radnicí na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, kde ležel v tričku nějaký muž. Muž si stěžoval na bolest hlavy a necitelnost nohou. Hlídka muži přivolala sanitku, aby si jej převzali k dalšímu ošetření. Protože muž začal být agresivní, asistovala hlídka záchranářům v sanitě a poté i v nemocnici.
V pondělí 30.1. 2023 dopoledne požádala telefonicky strážníky o pomoc žena, která doma spadla z invalidního vozíku a nemohla se na něj zpátky bez pomoci dostat. Manžela má po operaci a proto požádala o pomoc strážníky. Hlídka ženě pomohla zpět do invalidního vozíku a poté z místa odjela.
V úterý 30.1.2023 v 22:15 hod. strážníci dostali informaci, že se odpoledne ztratil asi osmdesátiletý muž, když nakupoval se svými příbuznými a od té doby jej nemohou najít. Hlídka MP po domluvě s Policii ČR muže začala při své kontrolní a hlídkové činnosti hledat, nejprve v okolí prodejny, kde se ztratil a poté hledání rozšiřovala i na vzdálenější místa s možným výskytem a předpokládaným pohybem této osoby. Strážníci krátce před půlnocí uvedeného muže nalezli u zemědělské cesty vedoucí v Loučce. Byl zmatený a dezorientovaný, nevěděl, proč se zde nachází. Na muži byly znatelné drobné oděrky v oblasti hlavy, které již nekrvácely, a byl zjevně podchlazený. Hlídka prokřehlého muže usadila do služebního vozidla, aby se trochu zahřál a následně dotyčného převzala na PČR.