Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Prevence   arrow

PREVENCE KRIMINALITY

 

Naše činnost na poli prevence je zaměřena na všechny věkové kategorie. Pořádáme besedy a přednášky v mateřských, základních i středních školách. Pravidelně navštěvujeme domy s pečovatelskou službou a kluby důchodců. Děti, mládež i seniory seznamujeme s činností městské policie, aktuálně je informujeme o připravovaných akcích, o nebezpečí, které je může potkat, a také o možnostech jejich bezpečného chování v různých situacích.

V rámci programu prevence kriminality úzce spolupracujeme s preventistkou města na tvorbě a následné realizaci projektů. Mezi nejvíce oblíbené projekty patří např. kurzy sebeobrany.

Spolupracujeme na projektech jiných subjektů pod záštitou města, mezi které patří např. soutěže škol Den bez úrazu a O pohár starosty a akce Den země, Den mobility.

Zabezpečujeme činnost na dětském dopravním hřišti, kde mimo pravidelnou výuku dopravní výchovy pořádáme i mnoho dalších aktivit ve spolupráci s koordinátorem BESIP.

Mezi další aktivity, na které se zaměřujeme, patří dohled nad dodržováním vyhlášek a nařízení města, provádíme kontroly restauračních zařízení zaměřené na podávání alkoholu mladistvým, monitorujeme stav v parcích a na dětských hřištích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *