Volejte: 156
Zavolat

Vítejte na webu Městské policie Nový Jičín.

Neznámý tyran uškrtil kočku drátem

Dne 26.9.2014 v 19.57 hod. bylo telefonicky na služebnu MP Nový Jičín oznámeno, že byla nalezena na ul. Trlicova, před domem č. 25, Nový Jičín, mrtvá kočka. Na místo byla vyslána dvoučlenná hlídka MP Nový Jičín. Na místě se k hlídce MP přihlásila žena, která se zde nacházela.
Paní hlídce sdělila, že zde před chvíli našla na ulici Trlicova, přímo v cestě ležet mrtvou kočku. Jelikož si myslela, že kočku někdo přejel, tak ji chtěla odklidit na kraj. Když ji položila na chodník, tak zjistila, že má kočka kolem krku drát. Proto zavolala na městskou policii.  Prohlídkou kočky bylo zjištěno, že měla skutečně kolem krku smyčku z tenkého drátu s okem. Bylo patrné, že tímto drátem kočku někdo uškrtil a odhodil.
Hlídka MP následně úspěšně vypátrala v okolí majitelku utýrané kočky. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla přes operační službu MP Nový Jičín přivolána hlídka Policie ČR. Ta si po příjezdu v 20.15 hod. událost na místě převzala pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. (Foto ilustrační)